Dzieło Biblijne
XVI Wieczór biblijny Drukuj E-mail

Sprawozdanie z XVI Wieczoru biblijnego

 

W sobotę 16. 02. 2013 r. odbył się w Legnicy szesnasty Wieczór Biblijny. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Po Eucharystii pasjonaci Biblii zgromadzili się w sali konferencyjnej im. bł. Jana Pawła II, gdzie wysłuchali wykładu ks. prof. dra hab. Waldemara Chrostowskiego pt. Chrześcijaństwo a judaizm rabiniczny.  

Ksiądz Profesor na początku w skrócie przedstawił biblijną historię zbawienia od Abrahama do czasów Jezusa, ukazując jak kształtował się judaizm znany nam z kart Pisma Świętego. Następnie Prelegent wskazał na różnice między współczesnym judaizmem, zwanym rabinicznym, a judaizmem biblijnym, do których należą przede wszystkim brak kultu ofiarniczego i instytucji kapłana.   

Ostatnim ogniwem wykładu było ukazanie różnic miedzy dwiema wielkimi religiami – judaizmem a chrześcijaństwem. Obie, poczynając od Abrahama, mają wspólnych praojców oraz te same święte księgi Starego Testamentu. Różni je wiara w Jezusa Chrystusa, któremu Żydzi powiedzieli i nadal mówią „nie”.  

 

Na koniec ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski odniósł się do rezygnacji Benedykta XVI z urzędu. Wykładowca za następcą św. Piotra powtórzył, że konieczna jest teraz modlitwa w intencji ustępującego papieża i jego następcy, a także za cały Kościół, który znalazł się w tej nietypowej sytuacji.

 

 

 
 
 
 
 

 
 
Następny >

W skrócie
Moi Drodzy!
Sonda
Czy przechodziłeś jakąś formację biblijną?
  
Czy czytałeś w czasie wakacji Biblię?
  
Nowości
Gościmy
Aktualnie jest 4 gości online

Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl